Jól esett, hogy fázhattam, hiszen az előző napon a forró délutánban másfél órás egészen gyorsnak mondható hálóállításon voltunk túl. A gyűrűzés nyolc óráig tartott, ahol számomra a legérdekesebb faj a Tövisszúró gébics volt. Összesen a két napon kb. ötven madarat gyűrűztünk meg . Barátposzáta, Nádirigó, Fülemüle, sok Feketerigó, Cserregő, Énekes és Foltos nádiposzáta. Jut eszembe, aki még nem hallotta:
Belga - Dal a magyar madártani egylethez
http://www.youtube.com/watch?v=0NRzDF5dN9Q&playnext=1&list=PLF153A098748E9127Jó volt ismét kinn lenni, és látni a változásokat. Végre találkoztam a kis hattyúkkal, akik még szürkésen, de nagy biztonságban úszkálnak szüleik között. Erdei cankó repült el felettünk, Fattyúszerkő, aki nekem a csérekre ( pl. Kacagó csér..)annyira emlékeztet, hogy idő kell, mire rögtön rávágom, hogy melyik-melyik. Szépek a Feketenyakú vöcskök, akik a Szárcsák mellett nem látszanak túl vaskosnak. A fiatal Barna rétihéják egészen közelre bevártak, kissé még ügyetlennek tűnő szárnycsapásokkal közlekednek hátul a nádas hálók közelében. Reggel az első ellenőrzésnél egy Nádirigóra, ami már beakadt a hálóba, a szemünk láttára vágott rá egy Erdei füles. Már kezdtem elhinni, hogy ő is meglesz, de egészen ügyesen lepattant róla.Előbb vagy utóbb mindenki megfordul itt a kubikban.
Végül egy kis beszámoló Puszedliről, aki mindeközben szépen kezd felcseperedni és beváltani azt a tulajdonságot, ami már a nevéből is sejthető: LÓGÓFÜLŰ törpe nyúl. Azt hiszem a legkedvesebb nyuszi lett, akit eddig csak ismertem. Szeret mindenkit, lehet simogatni, ha futtatjuk, óriásiakat ugrándozik.Ha nagy lesz, bizonyára belsőépítész, vagy lakberendező válik belőle, mert , már is ügyesen rendezkedik, pakolgat, bizonyos tárgyak csak ott lehetnek, ahova ő gondolja.
Akinek még nincs nyuszija, gyorsan szerezzen magának! Ez már foglalt!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése